Nawierzchnie sportowe - najlepsze nawierzchnie, najlepsze wyniki...

Nawierzchnia Mineralna

Mączka ceglana

Nawierchnia tego typu stosowana jest nie tylko na kortach tenisowych ale również na bieżniach i boiskach. Ma wiele zalet, ale szczególnie ceniona jest za naturalne własciwości amortyzacyjne i możliwość wykonywania poślizgów. Wysoki poziom amortyzacji zmniejsza obciążenie stawów i zmniejsza ryzyko kontuzji. Nawierzchnia tego typu wykonywana jest na podbudowie z kruszywa mineralnego na które wysypywane są dwie warstwy mączki: podkładowej G5 (warstwa ok. 4cm) i nawierzchniowej D10 (warstwa ok. 1cm). Budowa tego typu nawierzchni jest stosunkowo niedroga w porównaniu z innymi typami nawierzchni, ale kosztowniejsza i uciążliwsza jest jej eksploatacja związana z regularną konserwacją, przygotowywaniem jej do każdej kolejnej gry i utrzymywaniem jej wilgotności na odpowiednim poziomie.

Nawierzchnia syntetyczna

Sztuczna trawa

Nawierzchnie z trawy syntetycznej /sztucznej/ są coraz popularniejsze. Są alternatywą dla nawierzchni mineralnych na kortach tenisowych ora klepisk i boisk asfaltowych. Nawierzchnia z trawy syntetycznej /TRS/ nie generuje wysokich kosztów przy budowie jak i eksploatacji. Bardzo dobrze sprawdza się w warunkach klimatycznych panujących w Polsce jak i w Europie. Trawy syntetyczne produkowane są z włókien polipropylenowych lub polietylenowych wplecionych w warstwę podkładową z geowłókniny, która jest lateksowana lub polimeryzowana. Sztuczne trawy w zależności od wysokości i gęstosci i przeznaczenia wypełnia się dlastabilizacji piaskiem kwarcowym lub/i granulatem gumowym.
Trawy do tenisa
Są to trawy o wysokości 9 do 15 mm. o min gęstości 42000 tys włókien na m2, o włóknach fibrylowanych. Trawy wielokolorowe zielone, czerwone niebieskie posiadające certyfikat ITF. Trawy na kortach tenisowych montuje się na podłożu mineralnym /podbudowa z kruszywa kamiennego/ betonowym lub w ostatnim czasie jako NOWOŚĆ proponujemy montaż trawy syntetycznej na podkładzie elastycznym typu ET. Gra na podkładzie elastycznym ET daje duży komfort i nie obciąża stawów kolanowych ora kręgosłupa. Ta innowacyjna technologia została wykonana na hali tenisowej w Kielcach przy ul..Wschodniej dla: - polecamy spróbować!
Trawy wielofunkcyjne
Trawy syntetyczne o wysokości 9 do 27 mm. Trawy wielokolorowe zielone, czerwone niebieskie. Trawy naboiska wielofunkcyjnych montuje się na podłożu mineralnym /podbudowa z kruszywa kamiennego, betonowym lub podkładzie elastycznym typu ET.
Trawy do piłki nożnej
Trawy piłkarskie zasypowe o wysokości od 35-70 mm są zasypywane piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym.Granulaty gumowe to SBR, SBR koloryzowany, EPDM. Trawy syntetyczne mogą mieć włókna fibrylowane choć coraz rzadziej stosowane, Najpopularniejsze trawy są z włóknami monofilowymi, włókna te mogą mieć różny przekrój diamentowy, typu C, eliptyczny oraz z dodatkowym wzmocnieniem. Włókna wykonane są z polipropylenu PP lub polietylenu PE. Najnowszym rozwiązaniem są trawy na boiska piłkarskie bezzasypowe. Trawa bezzasypowa - IV generacji jest trawą, która nie wymagazasypu piaskiem i granulatem. Trawy te są bardzo gęste o konstrukcji dwu runowej czyli posiadają wysokie i niskie źdźbło, dodatkowo można spotkać tarwy które są kombinacją włókien fibrylowanych niskich i monofilowych wysokich.Dodatkowo trawy montuje się na pokładach elastycznych (shock-pad).
Trawy dekoracyjne
Trawy są kombinacją włókien monofilowych o różnych odcieniach zieleni, żółci i brązu. Włókna wykonane są z polietylenu (PE). Trawy te nie wymagają zasypu. Wyglądem przypominają świeżo skoszony trawnik. Wysokość tych traw to od 25 do 40 mm. Potrzeba nowatorskich rozwiązań wprowadza trawy dekoracyjne do ogrodów na tarasy i dach w miejsca gdzie czasami trudno utrzymać produkt naturalny.

Nawierzchnia poliuretanowa

Nawierzchnie poliuretanowe stosowane są na obiektach sportowych jako nawierzchnie bezpieczne, dla naszych stawów. Nawierzchnie te występują w wielu odmianach

  • nawierzchnia PU typu NATRYSK / boiska wielofunkcyjne, bieżnie /
  • nawierzchnia PU typu EPDM 10 mm / korty tenisowe, boiska wielofunkcyjne /
  • nawierzchnia PU typu EPDM 2S / korty tenisowe, boiska wielofunkcyjne /
  • nawierzchnia PU typu SANDWICH/ bieżnie /
  • nawierzchnia PU typu PEŁEN SYSTEM / bieżnie /
  • warstwa stabilizująca typu ET / podkład elastyczny pod trawę syntetyczna na korty tenisowe i boiska /
Nawierzchnie PU buduje się na podkładzie elastycznym typu ET lub na podłożu betonowym / asfaltobetonie. Rodzaj podkładu dobiera się w zależności od tego jak szybka i bezpieczna ma być nawierzchnia sportowa. Niskie koszty utrzymania i konserwacji, jednolitość i atrakcyjna kolorystyka to zalety nawierzchni PU

Nawierzchnia akrylowa

Nawierzchnia akrylowa jest powszechnie stosowana jako powłoka antypoślizgowa na parkingach i tarasach. Znalazła również zastosowanie w sporcie a szczególnie na kortach tenisowych. Nawierzchnia ta składa się z dwóch warstw: matowej powłoki i wodorozcieńczalnej farby akrylowej nadającej się do zastosowań na zewnątrz jak i wewnątrz. Ograniczona przesiąkliwość, paraprzepuszczalność, elastyczność i odporność na ścieranie to główne zalety nawierzchni akrylowej.